Vinylové podlahové krytiny patří do každé rodiny

Vybíráte nové podlahy? Ať už stavíte nebo rekonstruujete svůj domov, volba správné podlahové krytiny je jedním z nejtěžších rozhodnutí. Podlaha zásadně ovlivní celkový pocit z interiéru. Věnujte Vaší volbě dostatek času. Potřebujete totiž pořádnou porci informací o kladech a záporech jednotlivých typů podlahových krytin. Představíme Vám jeden z nich, konkrétně vinylové podlahy.

Vinylové podlahy jsou podlahovou krytinou nové generace. Jejich výraznou předností je jejich vysoká odolnost, která zaručuje minimální škody z důvodu mechanického poškození. Přemýšlíte, kam můžete vinylové podlahy použít a do jakých konkrétních místností se hodí? Zajímají Vás i další výhody vinylových podlahových krytin? Pak jste tu správně, vše se hned dozvíte.

Vinylové podlahy | BARKOTEX

Co je to vinyl?

Základem vinylových podlah jsou polyvinylchloridové nebo vinylové pryskyřice. Ty jsou doplněné o změkčovadla, stopové stabilizátory a pigmenty. Tato směs se lisuje na podkladovou vrstvu. Ta bývá ze skleněného rouna, z plsti nebo ze směsi buničiny a uhličitanu vápenatého. Svrchní část vinylu je ozdobena dekorativním fotomotivem. Nejoblíbenější jsou všemožné imitace dřeva, různobarevné dlažby nebo rozmanitě strukturované kameny. Nesvrchnější je čirá nášlapná polyuretanová vrstva, která slouží jako ochrana celé podlahy. Brání též zesvětlání motivu podlahy vlivem slunečního záření.

Proč vybrat vinylovou podlahu?

Vinylové podlahy jsou oblíbené díky své extrémní odolnosti. Mechanické poškození jim hrozí jen v krajním případě. Nemusíte se bát protržení, promáčknutí nebo poškrábání, Vaše děti nebo zvířecí miláčkové mohou na vinylové podlahové krytině dovádět dle libosti, Vaše nová podlaha zůstane stále krásná. K prodloužení její životnosti navíc pomůže instalace rohožek. Pokud je položíte u vchodu do místnosti, zachytí se mechanické nečistoty, které by mohly vinylovou podlahu potrápit.

Jak vinylovou podlahu čistit?

Budete potěšeni, jde to totiž opravdu snadno. Můžete ji zamést, můžete ji vysát, snese oba způsoby údržby. Následně ji jen vytřete. Záleží jen na Vás, zda použijete mop nebo hadr. Nemusíte kupovat žádné speciální přípravky, stačí běžný prostředek na vytírání podlahy. Vinylové podlahy nemusíte leštit, nemusíte je voskovat, nemusíte je brousit. Díky své nenáročné údržbě jsou ideální i pro byty a domy pracovně vytížených osob.

Kde můžete vinylové podlahy použít?

Všude. Věřte tomu, že se ve Vašem domově nenachází místnost, kam by se vinylová podlaha nehodila. Její výhody oceníte v kuchyni, v obýváku i v dětském pokoji. Nebojte se ale položit vinyl i do vlhkých prostor, jako je koupelna nebo sklep. Podlaha vydrží a bude dobře sloužit i v náročných podmínkách.

Máte doma alergika?

Výběr správné podlahové krytiny je pro rodinu, kde je alergik, náročnou disciplínou. Pokud i Vy doma bojujete s alergiemi, vyzkoušejte vinylové podlahy a budete nadšeni. Vinylové podlahové krytiny jsou antistatické a antialergické, což ocení hlavně rodiče malých dětí nebo majitelé domácích mazlíčků.

Žádný hluk nehrozí

Vaše sousedy jistě potěší zvuková izolace, kterou podlahy z vinylu nabízejí. Hlasitost jejich kročejového hluku je minimální. Navíc na rozdíl od tvrdých podlahovin absorbují zvuk a vytvářejí doma příznivější akustiku. Další z mnoha výhod vinylových podlah.

Pokládka vinylové podlahy

Nabízejí se různé způsoby pokládky vinylové podlahové krytiny – buď se celoplošně lepí, pokládají na volno nebo je možné využít zámkové spoje a položit podlahu plovoucím způsobem. Celoplošné lepení napomáhá ideální akustice místnosti. Instalace na volno je vhodná pro menší místnosti (cca do 20 m2). Plovoucí způsob je optimální tam, kde je vysoké riziko poškození podlahy. Můžete totiž snad vyměnit jednotlivé lamely a Vaše podlaha bude opět jako nová. Pokud přemýšlíte o instalaci podlahového topení, vězte, že vinylová podlaha je pro podlahové topení vhodná bez jakýchkoli omezení.

Náš tip: Vinylové podlahy – výprodej zásob a výběhových kolekcí za bezkonkurenční ceny!

Vinylové podlahy | BARKOTEX

Autor: Redakce