Přednosti dřevěné podlahy

Přednosti dřevěné podlahy

U dřevěných podlah záleží hlavně na správném výběru druhu dřeva. Protože každé dřevo má jiné vlastnosti. Jedná se převážně o tvrdost podlahy, tedy její schopnost vzdorovat mechanickému poškození. V tomto případě je nutné vědět, že dřevo listnatých stromů je v zásadě tvrdší, tedy odolnější, než dřevo jehličnanů, které je měkké, tedy méně odolné. Některé druhy dřevin jsou vyhledávané pro svůj vzhled, pro svou malbu. Často jsou vyhledávané také podlahy z exotických dřevin. Výběr dřeva je potřeba vždy konzultovat s odborníkem.

dřevěné podlahy v moderním interiéru

Proč lidé preferují dřevěné podlahy?

Důvodu pro volbu dřevěné podlahy je několik. Dřevo je přirozený prvek přírody, který lahodí oku. Navozuje pocit útulnosti a pohody a zároveň jistého luxusu. Dřevo je navíc přirozený izolátor. Dřevěné podlahy jsou velmi nenáročné na údržbu. A další, jistě nezanedbatelnou výhodou je i snadná vyměnitelnost poškozené části podlahy. Různým mořením dřeva před pokládkou podlahy můžeme navodit i různé odstíny. Při vkusné implantaci lze dosáhnout doslova uměleckého díla.

dřevěné podlahy

Jaké dřeviny jsou k mání?

Nejrozšířenější je rozhodně dub. Majestátní strom s pevným dřevem a nádherným vykreslením. Pro podlahy se hodí jak snadnou opracovatelností, tak i velmi dlouhou životností. Dubové dřevo, to je prostě jistota. Přejděme k jehličnanům. Mezi oblíbené lze zařadit borovici, modřín, smrk, a také jedli.

dřevěná podlaha

Jehličnaté dřevo je oblíbené převážně pro svou barvu. Tmavší červená nebo světleji hnědá. Přitom na světle se jejich odstín většinou ještě prohloubí. Jedle patří mezi velmi odolné dřevo, které vydrží i velkou zátěž. Vzhledem se nejvíce blíží k borovici. Dalšími stromy využívanými v podlahářství jsou buk a jasan. Z toho bukové dřevo se nejčastěji používá k výrobě parket.

Autor: Redakce