Plovoucí podlahy - kde je sehnat ve výprodeji a jaké existují druhy?

Tento druh podlahových krytin se vyznačuje hlavně tím, že není žádným způsobem pevně přikotven k podkladu.

Plovoucí podlahy mohou být laminátové, dřevěné, ale i vinylové. Plovoucí podlaha se skládá z jednotlivých lamel, které jsou většinou složeny z nosné desky, kterou může být například MDF deska, a z nášlapné vrstvy, po které již chodíme a přímo ji zatěžujeme. Nášlapná vrstva bývá v hladkém nebo strukturovaném stylu. Některé druhy jsou doplněny o třetí vrstvu, která zajišťuje rozměrovou stálost a často bývá opatřena zámkem (perem a drážkou).

Nyní si napíšeme něco o zásadních aspektech plovoucí podlahy. Prvním a nejdůležitějším aspektem je to, že plovoucí podlahová krytina nesmí být přímo uchycena k podkladu a samozřejmě ani ke stěnám místnosti. Dále musí být jednotlivé lamely opatřeny zámky (pero a drážka), což je vlastně systém uchycení.

Tento systém uchycení (pero a drážka) umožňuje montáž jednotlivých lamel tzv. na sucho. V některých případech se lamely k sobě lepí lepidlem. Jednotlivé lamely se k sobě přichytí a vytvoří tak kompletní celek.

Jakmile se montáž plovoucí podlahy dokončí, tak je pochozí vrstva připravena pracovat a reagovat na teplotu a vlhkost v místnosti. Plovoucí podlaha pracuje tak, že se roztahuje a smršťuje a díky plovoucí pokládce tyto změny ani nepostřehneme.

Z plovoucích podlah se může vznikající hluk dostávat až do okolních konstrukcí, a proto má plovoucí podlaha znamenitou výhodu. Můžete pod ní totiž instalovat kročejovou podložku, která tyto nežádoucí hluky efektivně snižuje. Plovoucí podlahy se také vyznačují velice rychlou a jednoduchou montáží a demontáží.

Plovoucí podlahy se k sobě nemusí nikterak lepit, a tak nás nebudou obtěžovat nepříjemné zápachy z lepidel a dalších součástí. Toto se ovšem netýká plovoucích podlah, kde se lamely lepí k sobě. Zde je tedy obtížnější demontáž, protože se musí od sebe jednotlivé lamely větší silou odpojit. Demontáž plovoucí podlahy se systémem uchycení pero a drážka je mnohem jednodušší a nabízí možnost další montáže.

Jestliže máte obavy o údržbu, tak to zcela zbytečně. Plovoucí podlahy nepodléhají přílišné údržbě, jako jiné podlahy (broušení, lakování, impregnování atd.). Dále jsou plovoucí podlahy velmi vhodné pro instalaci podlahového vytápění.

Plovoucí podlahy dnešní doby jsou velmi kvalitní a v nabídce je mnoho odstínů a struktur, které se v mnoha případech nerozeznají od skutečných materiálů (např. dřevo). Plovoucí podlahy jsou oproti těmto materiálům mnohem levnější.

Jednotlivé lamely plovoucí podlahy jsou v nabídce v různých rozměrech a formátech.

Nejoblíbenější plovoucí podlahové krytiny

  • laminátové plovoucí podlahy
  • dýhované plovoucí podlahy
  • korkové plovoucí podlahy
  • vinylové plovoucí podlahy
  • PVC a linoleové plovoucí podlahy (marmoleum)
  • dřevěné plovoucí podlahy

Plovoucí podlahové krytiny dnešní doby jsou vysoce odolné a vyznačují se dlouhou životností (několik desítek let), ale závisí to hlavně také na značce podlahy a v neposlední řadě také na zacházení.

Plovoucí podlahy za výprodejové ceny

Z tohoto článku jste se dozvěděli mnoho důležitých informací o plovoucích podlahových krytinách, a jestli jste se rozhodli pořídit si právě tento ty podlahové krytiny, tak je třeba vědět, kde ji vlastně pořídit. Velmi výhodné je pořídit plovoucí podlahovou krytin, která je ve výprodeji. Získáte totiž kvalitní plovoucí podlahu za velmi příjemnou cenu. Můžete si vybrat například u firmy BARKOTEX, která nabízí výprodej skladových zásob a výběhových kolekcí.

Prodejem a montáží podlahových krytin se firma BARKOTEX zabývá již od roku 1991. V nabídce podlahových krytin firmy BARKOTEX naleznete celoplošné i kusové koberce, vinylové podlahy, přírodní linolea, dřevěné podlahy, laminátové podlahy, venkovní terasové rošty a čisticí zóny. Firma BARKOTEX nabízí svým zákazníkům velmi kvalitní a prověřené výrobky a v neposlední řadě také profesionální servis. Díky tomu se firma stala parterem vývojářských společností, jako jsou Central Group a Finep a dále hotelových řetězců, mezi které patří velmi známý hotel Hilton, Marriott nebo Four Seasons.

Produkty společnosti BARKOTEX jsou k dispozici ke zhlédnutí v showroomu nacházejícím se v Poděbradské ulici v Praze 9. Prodejna se nachází ve Vinohradském Pavilonu v Praze 2 a v Sochorově ulici v Brně. Outletová prodejna se nachází ve skladovém areálu v Hradci Králové a právě zde si můžete zakoupit plovoucí podlahy ve výprodeji. Jedná se o výprodej zásob a výběhových kolekcí.

Barkotex

Autor: Redakce