Levně, jednoduše a vkusně s plovoucí laminátovou podlahou

Vypadá to jako dřevo, ale není to dřevo. Chová se to jako vinyl, ale není to vinyl. Řeč je o laminátových plovoucích podlahách. Mnohé domácnosti si je oblíbili zejména proto, že vypadají senzačně, a to ani nebylo třeba sáhnout hluboko do kapsy. Navíc mají takové vlastnosti, že se hodí jak do rodinných domů či bytů, tak do kancelářských prostor.

Plovoucí laminátové podlahy

Kvalita za rozumnou cenu

Jedním z důvodů, proč jsou laminátové plovoucí podlahy tak často voleny, je nepochybně jejich relativně nízká cena, která nechává ostatní materiály daleko za sebou. Cena sama o sobě však není jediným důležitým prvkem, kvůli kterému se pro plovoucí laminátové podlahy rozhoduje velké množství lidí.

Snadná údržba

Jsou velmi jednoduché na údržbu, přičemž se velmi snadno uklízí, a zároveň jejich montáž a demontáž (či výměnu poškozených lamel) zvládne prakticky každý, a to bez zbytečného nepořádku, přičemž jsou vhodné i pro využití podlahového vytápění.

Laminátové podlahy navíc nabízí velmi dobrou akustickou izolaci, čímž jsou ideálním řešením nejen do panelových domů. V dnešní době však nezáleží pouze na vlastnostech materiálu, velmi důležitá je totiž i estetická stránka. Zde vás laminátové podlahy jistě potěší, jelikož se vyrábí ve velkém množství různých barev a vzorů a často věrně připomínají dřevěné podlahy, přičemž se jedná o poměrně levnější ale přesto odolné materiály.

Laminátové plovoucí podlahy se tedy hodí prakticky do všech místností. Jedinou výjimkou jsou velmi vlhké prostory (koupelny, sklepy), a místnosti, kde dochází k časté změně klimatu (haly), do těchto prostor je potřeba zvolit speciálně upravený typ s voděodolným zámkovým spojem.

Plovoucí laminátové podlahy

Příliš nízká cena znamená příliš nízkou kvalitu

Tak jako všude, tak i u výběru plovoucí podlahy platí, že bychom neměli sklouzávat do těch nejnižších cenových hladin (myšleno extrémně nízkých – běžné ceny se pohybují od 300,-/m2 a výše), jelikož by následně zdánlivá úspora mohla být spíše finanční zátěží. Dále již záleží jen na vás, kterému vzoru a barvě dáte přednost.

A jaké značky vybírat? Doporučujeme tyto osvědčené výrobce: Pergo, Parador, Egger, KronoSwiss a Quick Step.

Kvalitní podlahy ve výprodeji společnosti BARKOTEX

Pokud přeci jen chcete ještě nějakou tu korunu ušetřit, tak se určitě koukejte po výprodejích. Například královohradecký obchod BARKOTEX nyní nabízí vysoce kvalitní laminátové plovoucí podlahy ve výprodeji. Jedná se o doprodej zásob a výběhových kolekcí za více než příznivé ceny.

Plovoucí laminátové podlahy

Autor: Redakce